Dnes je úterý 21. 8., svátek má Johana, zítra Bohuslav.

Ochotnický spolek Pozpátku

Nápad obnovit u nás na vesnici ochotnický spolek se zrodil v hlavách dvou zapálených divadelnic, a to Jany Fialové a Kateřiny Kobáňové. Chtěly navázat na dobu rozkvětu této bohulibé činnosti v Říčanech, kterou postupem času vytlačily vymoženosti moderní techniky.

 

A tak od září 2012 se sešla hrstka nadšenců a zapálených lidí pro věc. Zprvu probíhaly zkoušky na Marečkově louce, poté se soubor přesunul do sálu Kulturního domu.

 

Naší divadelní Můzou a tzv. srdcem divadla se stala paní Ludmila Franzová, která chtěla navázat na své účinkování jednak v prapůvodním ochotnickém spolku, jednak díky své dlouholeté mentorské a divadelní praxi, chtěla přilákat znovu mladou generaci k divadelním prknům.

 

Spolek v dnešní době čítá zhruba 10 dospělých, kteří se aktivně podílejí na chodu divadla.

 

Kulisy, rekvizity a vše k tomu potřebné si vyrábíme sami, svépomocí a hlavně díky dvěma velice manuálně zručným členkám.

 

V dubnu 2013 jsme odehráli svou první premiéru, a to Čertovskou pohádku Jiřího Žáčka.  Tato pohádka byla velice vděčná, s dospělými hrály i děti, hra byla plná hezkých písniček, které nám složil hudební skladatel z Ostrovačic, pan Zdeněk Pololáník. Lidé, po rocích hladu, nás odměnili velkým potleskem a pro úspěch jsme museli představení přidávat. Celkem jsme ji reprízovali pětkrát.

 

 

 

prosinci 2013 jsme měli tu čest hrát pohádku na adventních trzích na Náměstí Svobody v Brně. Zkušenost to byla k nezaplacení. Hrálo se venku, v mrazivém ovzduší, kulisy jsme museli přivést, za to jsme měli možnost mluvit a zpívat na porty, na přenosné mikrofony.

 

Rok 2014, přesněji 20. červen, nám přinesl další premiéru, a to Dívčí válku od Františka Ringo Čecha. Představení, které humorně vyprávělo o prvním neúspěšném pokusu o emancipaci žen, tentokráte trvalo bezmála dvě hodiny, přestávku jsme vyplnili vtipným občerstvením dle postav ze hry.

 

 

 

Ráda bych apelovala na všechny, co mají divadlo rádi, ať už děti či dospělé, nebojte se, přijďte se na nás třebas jen podívat, a pokud budete chtít, můžete rozšířit náš hubeňoučký soubor ... budeme jen rádi. Jak se říká, žádný učeny z nebe nespadl, vše se učíme za pochodu a na zkouškách je vždy kopec srandy.

 

Vytisknout tuto stránku

Anketa

Uvítali byste, kdybychom Vám odváželi papír a plast přímo od domu?

Kalendář akcí

Dětské rybářské závody na Renclu, 25. 8. 2018 v 08.00, Říčany

Pro děti do 15 let. Přihlášení na místě v den závodu.
Místo konání: Požární nádrž Renerák


Beach volejbalový turnaj - IV. ročník, 2. 9. 2018 v 09.00, Říčany

Podmínkou jsou tříčlenné smíšené týmy. Přihlašujte se předem na tel. č. 724 303 746 nejpozději do 30. srpna 2018. Startovné 300,- Kč/tým. Maximální počet týmů je 8.
Místo konání: Areál koupaliště


Mikroregiony

Svazek obcí Panství hradu Veveří Mikroregion Kahan
HC Kometa
Svazek obcí Říčany - Ostrovačice