Dnes je čtvrtek 27. 1., svátek má Ingrid, zítra Otýlie.

Ochotnický spolek Pozpátku

 

WEB: https://pozpatku.ricanyubrna.cz/

 

Nápad obnovit u nás na vesnici ochotnický spolek se zrodil v hlavách dvou zapálených divadelnic, a to Jany Fialové a Kateřiny Kobáňové. Chtěly navázat na dobu rozkvětu této bohulibé činnosti v Říčanech, kterou postupem času vytlačily vymoženosti moderní techniky.

 

A tak od září 2012 se sešla hrstka nadšenců a zapálených lidí pro věc. Zprvu probíhaly zkoušky na Marečkově louce, poté se soubor přesunul do sálu Kulturního domu.

 

Naší divadelní Můzou a tzv. srdcem divadla se stala paní Ludmila Franzová, která chtěla navázat na své účinkování jednak v prapůvodním ochotnickém spolku, jednak díky své dlouholeté mentorské a divadelní praxi, chtěla přilákat znovu mladou generaci k divadelním prknům.

 

Spolek v dnešní době čítá zhruba 10 dospělých, kteří se aktivně podílejí na chodu divadla.

 

Kulisy, rekvizity a vše k tomu potřebné si vyrábíme sami, svépomocí a hlavně díky dvěma velice manuálně zručným členkám.

 

V dubnu 2013 jsme odehráli svou první premiéru, a to Čertovskou pohádku Jiřího Žáčka.  Tato pohádka byla velice vděčná, s dospělými hrály i děti, hra byla plná hezkých písniček, které nám složil hudební skladatel z Ostrovačic, pan Zdeněk Pololáník. Lidé, po rocích hladu, nás odměnili velkým potleskem a pro úspěch jsme museli představení přidávat. Celkem jsme ji reprízovali pětkrát.

 

 

 

prosinci 2013 jsme měli tu čest hrát pohádku na adventních trzích na Náměstí Svobody v Brně. Zkušenost to byla k nezaplacení. Hrálo se venku, v mrazivém ovzduší, kulisy jsme museli přivést, za to jsme měli možnost mluvit a zpívat na porty, na přenosné mikrofony.

 

Rok 2014, přesněji 20. červen, nám přinesl další premiéru, a to Dívčí válku od Františka Ringo Čecha. Představení, které humorně vyprávělo o prvním neúspěšném pokusu o emancipaci žen, tentokráte trvalo bezmála dvě hodiny, přestávku jsme vyplnili vtipným občerstvením dle postav ze hry.

 

 

 

Ráda bych apelovala na všechny, co mají divadlo rádi, ať už děti či dospělé, nebojte se, přijďte se na nás třebas jen podívat, a pokud budete chtít, můžete rozšířit náš hubeňoučký soubor ... budeme jen rádi. Jak se říká, žádný učeny z nebe nespadl, vše se učíme za pochodu a na zkouškách je vždy kopec srandy.

 

Vytisknout tuto stránku

Anketa

Co byste řekli na zrušení většiny kontejnerů na papír a plast. Máme sběrný dvůr a oba druhy odpadu odvážíme přímo od domů.

Kalendář akcí

Dětský karneval, 19. 2. 2022, Říčany


Místo konání: Kulturní dům


Ostatky, 26. 2. 2022 ve 20.00, Říčany


Místo konání: Kulturní dům


Agropunková zabíjačka, 22. 4. 2022 v 19.00, Říčany

Rocková zábava jako prase.
Místo konání: Kulturní dům


Mikroregiony

Svazek obcí Panství hradu Veveří Mikroregion Kahan
HC Kometa
Svazek obcí Říčany - Ostrovačice