Zprávy z obecního úřadu

Opatření v obci Říčany proti šíření koronaviru, aktuální informace k 24. březnu

OpatřeníVážení občané,

v celé České republice platí omezení volného pohybu osob. Opustit bydliště bude možné jen z důvodu cesty do zaměstnání, nezbytných cest za rodinou či cest na nákupy potravin a základních potřeb, léčiv či potřeb pro zvířata, cest k lékaři nebo za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí nebo na poštu. Povoleny jsou také individuální vycházky do přírody.

Vláda nařizuje omezit pohyb na veřejně dostupných místech na nezbytně nutnou dobu a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru.

Stále platí zákaz vycházení na veřejnost bez použití ochranných prostředků na nose a ústech – ať už jde o respirátor, roušku (i tu doma šitou) nebo prostý šátek.

Vláda dále vymezila pro seniory vlastní otevírací hodiny potravin a drogerie. Do obchodů mohou mezi 8 a 10. hodinou dopoledne pouze lidé starší 65 let. Nově se toto nařízení týká pouze obchodů nad 500 m2. Taková prodejna v naší obce není. Ovšem provozovatelé obchodů jsou povinni seniory odbavovat přednostně!

V této souvislosti Vás žádám, abyste využili naši nabídku na donášku potravin. Kontaktujte obecní úřad nebo pečovatelskou službu, zajistíme nákup (pouze v Říčanech) a doručíme Vám ho ke dveřím. Peníze vyřídíme až později.

Vaše potřeby si zapíše:
- Pečovatelská služba - Markéta Šildbergerová, tel. 774 017 425
- Obec Říčany – Stanislava Volavá, tel. 728 924 548Uzavřeny jsou tyto provozy:
- Obecní úřad má omezený provoz – některé záležitosti vyřídíme po předchozí domluvě, v případě nutnosti nás kontaktujte na tel. 724 303 746.
- Veškeré školy
- Posilovna a klubovna na Marečkově louce
- Celý Kulturní dům, tj. knihovna, sál, MŠ, ZUŠ obřadní síň
- Sběrný dvůr

Tyto akce se ruší a odkládají:
- Říčanský otužilec v kostýmech na koupališti
- Koncert ZUŠ Rosice v Kulturním domě
- Ukliďme Česko
- Říčanský košt

Zdravotní středisko:
- MUDr. Markéta Valtrová: Vzhledem ke krizové situaci, rušíme do odvolání krevní odběry. Ordinace pouze po telefonické domluvě v čase 8-10,30 hod. Tel.: 546 427 497. K vyšetření se dostavte s rouškou.

- Zubní ordinace jsou uzavřeny.


Děkuji za pochopení

Jan Studený, tel. 724 303 746, starosta@ricanyubrna.cz
Opatření v obci Říčany proti šíření koronaviru, aktuální informace k 24. březnu Vážení občané, v celé České republice platí...

Rekonstrukce D1: EXIT 168 DEVĚT KŘÍŽŮ - EXIT 178 OSTROVAČICE

Vážení občané,
dne 21. března bude zahájena modernizace dálnice D1 v úseku Devět křížů – Ostrovačice. Celá stavba bude dokončena na podzim 2021.

Naší obce se bude týkat zejména demolice mostů, které naši obec spojují s katastrem Veverských Knínic. Demolice těchto mostů a dalších nadjezdů na celém opravovaném úseku budou provedeny během dvou víkendů za úplné noční 14-ti hodinové uzavírky. Objízdná trasa povede přes naši obec po hlavní komunikaci II/602 (Brněnská – Jihlavská).

Termíny demolice:

1) sobota 18.04.2020 19:00 – neděle 19.04.2020 9:00
2) pátek 01.05.2020 21:00 – sobota 02.05.2020 11:00


Spojovací silnice z Říčan do Veverských Knínic bude od 15.4. až do konce roku 2020 zcela uzavřena!

Děkujeme za pochopení.
Rekonstrukce D1: EXIT 168 DEVĚT KŘÍŽŮ - EXIT 178 OSTROVAČICE Vážení občané, dne 21. března bude zahájena modernizace dálnice D1 v úseku...

Svoz bioodpadu a větví, pytlový sběr, sběrný dvůr, kompostéry

SvozVážení spoluobčané,
ve středu 25. března proběhne první pravidelný svoz BIO-popelnic a bude pokračovat vždy ve středu jednou za 14 dní každý lichý týden až do konce listopadu.


Ve stejném termínu jako svoz BIO-popelnic probíhá celoročně pytlový sběr papíru a plastu. Při svozu Vám naši pracovními nechají prázdné pytle v poštovní schránce. Pytle si můžete také vyzvednout zdarma na obecním úřadu a v knihovně, nebo můžete použít vlastní pytle. Papír můžete dávat rovněž do pytlů nebo do krabic. Nadále platí možnost dávat k plastům i drobné kovy (plechovky, umyté konzervy atd.).


Od pondělí 23. března také zahájíme pravidelný svoz větví, který bude následně probíhat každé pondělí až do konce listopadu.


V případě, že plánujete kácení stromů či jakýkoliv ořez většího množství větví, rádi Vám k domu bezplatně přistavíme kontejner na větve. Ušetříte nám tak spoustu práce při nakládání. Objednávky u pana Nováka na tel. č. 774 017 419.


Sběrný dvůr bude od dubna otevřen opět i ve středu. Otevírací doba bude:

- středa: 15 - 18 hod. (pouze duben – říjen)
- sobota: 8 - 14 hod.


V případě zájmu o jednorázový odvoz jakéhokoliv odpadu nás neváhejte kontaktovat.


Pokud ještě nemáte zahradní kompostér, můžete si jej objednat u pana Dvořáčka na tel. č. 774 017 418.


Připomínám, že pálení je povoleno pouze v úterý od 15 do 18 hodin a jen v měsících březen, duben, květen, září, říjen, listopad. Protože se ale snažíme od Vás odvážet téměř veškerý odpad, prosím Vás, abyste se snažili nic nepálit.


Kalendář svozu na rok 2020 je dostupný na webu obce http://www.ricanyubrna.cz/technicke-sluzby/kalendar-svozu-odpadu/  


Děkuji Vám, že odpad třídíte.

Jan Studený (tel.: 724 303 746, starosta@ricanyubrna.cz)
Svoz bioodpadu a větví, pytlový sběr, sběrný dvůr, kompostéry Vážení spoluobčané, ve středu 25. března proběhne první pravidelný svoz...

K zakoupení v knihkupectví Rosice, Palackého nám. 645

Aktuality

Přesunutí termínu očkování psů

Z důvodu nákazové situace a karantény nařízené státem, oznamujeme, že letošní hromadné očkování psů se přesouvá z dubna na květen. Datum Vám upřesníme dle aktuální nákazové situace koncem dubna, případně na začátku května.

Očkování Vám zajistíme tak, aby vakcinace byla zase platná na rok. Tudíž se nemusíte bát, že by nynější vakcinace propadla.

Děkujeme za pochopení.
Tým veterinární kliniky Axa
MVDr. Máška Lukáš

30.03.2020, Aktuality

Ztráta ovladače k naslouchadlům

Ztratil jsem ovladač k naslouchadlům pro sluchově postižené.
Jedná se o krabičku 3 x 2 cm stříbrné barvy s přívěskem.
Prosím poctivého nálezce o navrácení. Děkuji.
Stanislav Polanský, Říčany, tel. 608 521 543.

30.03.2020, Aktuality

Opatření v obci Říčany proti šíření koronaviru, aktuální informace k 24. březnu  24.03.2020, Zprávy obecního úřadu

ČT 3  24.03.2020, Aktuality

ROUŠKY PRO VŠECHNY  23.03.2020, Aktuality

Říčany u Brna

Ilustrační foto

 

Obec Říčany u Brna leží asi 20 km západně od Brna, při dálnici D1, v tzv. Boskovické brázdě. Na západě je ohraničena lesním masivem počínající Českomoravské vysočiny, na východě téměř splývá s obcí Ostrovačice – známý kraj Pohádky máje.

 

Více o obci

Kalendář akcí

Běh kolem rybníka - XVI. ročník, 8. 5. 2020, Říčany


Místo konání: Areál koupaliště